Послуги, які ми надаємо, з метою отримання Карти поляка

 • Консультації щодо визначення родової лінії для підтвердження польської національності;
 • Консультації щодо правильності та швидкості збору необхідних документів для отримання Карти;
 • Роз’яснення (та переклад) норм Закону “Про Карту поляка” та пільг і переваг, які вона надає;
 • Запис на співбесіду до консула;
 • Вивчення польської мови, історії та культури (як в рамках, необхідних для проходження співбесіди з консулом, так і для отримання мовного сертифіката відповідного рівня).

Збір документів, які підтверджують польське походження

ПІДТВЕРДЖЕННЯ ПОЛЬСЬКИХ КОРЕНІВ
Потрібно документально підтвердити свої польські корені, а саме польську національність або польське громадянство таких осіб:

 • батько чи мати (достатньо лише одній особі);
 • бабуся або дідусь (достатньо лише одній особі);
 • прабабуся (прапрабабуся) та прадідусь (прапрадід) (обов’язково потрібно двом особам).

За нормами із Закону “Про репатріацію” встановлено, що претендувати на отримання карти поляка можна до 3 коліна – 1 дід/батько або 2 прадіда.

ПОЛЬСЬКА НАЦІОНАЛЬНІСТЬ
Раніше в свідоцтві про народження обов’язково вказували національність батьків. Тому в першу чергу зверніть увагу на свідоцтво про народження. Потрібно документально підтвердити весь ланцюжок спорідненості.
Припустимо, Ваша бабуся була полькою. Відповідно, Вам знадобляться:

 • свідоцтво про народження Вашої матері, де записано, що її мати за національністю полька;
 • документ з РАГСу, який вказує на зміну прізвища при заміжжі;
 • Ваше свідоцтво про народження.

Інформацію про національність та громадянство можна знайти в архівах, будинкових книгах або костелах. За запитом видають копію метрики про народження.
Така ж ситуація, якщо є документ, який підтверджує участь у виборах до Сейму та Сенату (1935 та 1938 рр.) та/або військовий квиток проходження армійської служби (або участь у військових діях) у Війську Польському (або польських військових формуваннях).
У телефонній бесіді з консулом потрібно розмовляти тільки польською мовою. Уважно прислухайтеся, що у Вас запитують. Запитання прості, але, тим не менш, якщо у Вас слабкий рівень польської, радимо підготуватися навіть до телефонної розмови.
Черга на співбесіду на даний момент становить кілька місяців. Ви можете спробувати швидко підготуватися до телефонного дзвінка для запису на співбесіду, а в проміжок часу до бесіди вчити польську мову. Таким чином, Ви заощадите свій час та швидше отримаєте Карту поляка.
Для запису на співбесіду можете самі зателефонувати у Консульство. Як правило, в Консульстві лінія часто буває зайнятою. Але не впадайте у відчай, через 15 хвилин спробу можна повторити.
Намагайтеся вибрати вільний від роботи день, щоб Ви могли відволіктися на телефонну розмову та при необхідності скористатися шпаргалкою. Якщо у Вас слабкий рівень польської, зробіть шпаргалку своєї відповіді, і так само ознайомтеся з тим, як вимовляються польські цифри та місяці. Представник Консульства повинен повідомити Вам дату зустрічі, і Ви повинні зрозуміти, коли Вам потрібно прийти.