Столиця – Варшава.
Державна мова – польська.
Релігія – переважно католики.
Грошова одиниця – злотий.

 

Як доїхати: Львів – Польща

Варіант 1 – 120 грн

Від залізничного вокзалу у Львові слід переїхати до Стрийського автовокзалу, звідки ходить маршрутка Львів – Пшемишль (перша о 6:24 ранку). Вартість квитка близько 120 грн. Або таксі 000Львів (від Стрийського вокзалу).

Варіант 2 – всього 27 грн

Якщо ви не бажаєте затримуватися на митниці на кілька годин і бажаєте заощадити, найкращим варіантом перетину кордону буде піший перехід Шегині – Медика.

Переваги:

  • незалежність від громадського транспорту;
  • піший перехід безкоштовний;
  • зручне розташування поруч із великими містами: 70 км від Львова і 10 км від Пшемишля.

   

Від залізничного вокзалу у Львові сісти на маршрутку до кордону (відправляється від залізничного вокзалу і йде 2 години до пункту переходу Шегині (українська сторона) – Медика (польська сторона). Вартість квитка близько 25 грн. Перший рейс о 06:00, останній о 19:30.

Перейти по пішохідному переходу кордон. АС Шегині знаходиться за 100–150 метрів від кордону. Ідіть за іншими людьми. Загубитися просто неможливо. Якщо черг не буде, Ви перетнете дві митниці (українську та польську) всього за 15 хвилин.

   

Зверніть увагу! У вас буде остання можливість купити дешеві сигарети та алкоголь. Навіть якщо самі не вживаєте, все одно можете запастися (піде на подарунки).

На польській стороні Медика можна поміняти гривні, долари, євро на злоті, поїсти. Тут потрібно сісти на польську маршрутку (ціна – 2 злотих = 6 грн), і за 15–20 хв доїхати до автовокзалу в Пшемишлі.

Якщо потрібен залізничний вокзал – перейти підземним переходом. Взяти квиток на поїзд і їхати відповідно до придбаних квитків. Звідти майже щогодини курсують поїзди до Кракова (4–5 год, 32 злотих), Варшави (8 год, 50 злотих) і Вроцлава (10–11 год, 63 злотих).

Зворотний шлях

Усе так само. Але врахуйте, що останній автобус від вокзалу в Перемишлі до кордону вирушає близько 18:00. Якщо не встигли, то пройдіть 10 хв пішки по вулиці Львівській, там є ще декілька рейсів в сторону кордону, до самого села Медика, де потрібно буде пройти кілометр до переходу. Таксі буде коштувати близько 30 злотих.

На українській стороні остання маршрутка до Львова вирушає о 21:00. Якщо не встигли, не страшно. Траса там досить завантажена і можна спробувати доїхати автостопом.

Польський телефонний номер

Бажано купити польський стартовий пакет HEYAH вартістю 5 злотих (4 злотих на рахунку; кошти на рахунку дійсні 2 тижні) або 20 злотих (20 злотих на рахунку; кошти на рахунку дійсні 1 місяць).

 

Зв’язок з Україною

Після того, як придбаєте стартовий пакет, вишліть СМС з Вашим польським номером на номер Агентства +38067-538-65-56, вкажіть Ваше ім’я та прізвище і на яку програму ви прямуєте.

Важливо! Різниця в часі – 1 година (наприклад: в Україні 12.00 – у Польщі 11.00).